Starší dorost U19 udělal další krok k úspěšnému tažení o návrat do vyšší soutěže.

V dalším důležitém zápase starší dorost MFK Slavoje Bruntál na domácím hřišti přetlačil tým Polanky a připsal si vítězství 2:1.

Tento výsledek posiluje naděje na návrat do vyšší soutěže, o kterou Bruntál letos tvrdě bojuje.

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Domácí tým vstoupil do zápasu s energií a dominoval v prvním poločase. Skóre otevřeli už v 11. minutě a do přestávky přidali další gól. Do šaten šli hráči MFKS s komfortním vedením 2:0 a s kontrolou nad zápasem.

Druhá půlka však patřila soupeři. Tým Polanky se vzchopil a začal více tlačit, což vedlo k několika nebezpečným šancím. V 88. minutě se Polanka dočkala odměny, když po nechtěné ruce domácích v pokutovém území proměnila nařízenou penaltu.

Závěr zápasu přinesl dramatické okamžiky. Polanka pokračovala v tlaku a v 90. minutě zachránila Bruntál branková konstrukce, která po střele soupeře jen zazvonila. Domácí však dokázali odolat a udržet těsné vedení až do závěrečného hvizdu.

Trenér Roman Štůrala byl po zápase spokojený s výsledkem i nasazením týmu, ale zároveň upozornil na nutnost zlepšit některé herní aspekty. „Musíme zapracovat na rychlejším přístupu k soupeři, když má míč, abychom byli ještě silnější,“ řekl po utkání.

MFK Slavoj Bruntál si díky tomuto vítězství udržuje šance na postup a fanoušci mohou být na své mladé hráče právem hrdí.

Karel Kubík.

Sestava: Siriachenko D. (B), Krystyn D., Hanus M., Šuta E., Fedorov I., Košický P., Slavík R., Hurajt L., Baláž O., Kaup D., Kovář J., Tsaruchas D., Hofmann M., Schmidt M., Brzobohatý Š., Jančík M., Zakopal J., Kolomý Š.

Góly: 11. Hurajt, 40. Schmidt